Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Wywiady
Wywiady

Nowe spojrzenie na komercjalizację – doświadczenia ze Stanford University

9-tygodniowy program stażowo-szkoleniowym na najlepszych uczelniach świata z rankingu szanghajskiego np. Stanford University, University of California w Berkeley, University of Cambridge to część programu Top 500 Innovators. Program ma na celu podniesienie kwalifikacji naukowców i pracowników centrów transferu technologii w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników.
 
Poniżej prezentujemy wywiad z jednym z uczestników 3. edycji Top 500 Innovators.
 

 


Google for Entrepreneurs Kraków

Google wspólnie z licznymi partnerami z całego świata raz w roku organizuje „Tydzień Google dla Przedsiębiorców”. Przez pozostałe 360 dni roku z Mountain View nie pozostawia przedsiębiorców samych. Oprócz projektu takiego jak Internetowa Rewolucja, gdzie wraz z partnerami Google zajmuje się edukację małych i średnich w firm w zakresie obecności w interencie, realizuje projekt skoncentrowany na startupach pt.: „Google for Entrepreneurs”. Krakowski oddział firmy również zaangażował się w tę inicjatywę.

 
Poniżej prezentujemy wywiad z managerem programu „Google for Entrepreneurs Kraków”, Panią Pauliną Mazurek.
 
 

Fundusze Kapitałowe - Lewiatan

Przedstawiamy Państwu wywiad z przedstawicielem kolejnej instytucji zajmującej się wspieraniem innowacyjnych pomysłów. dr Jacek Adamski jest koordynatorem projektu LBA czyli jednej z najbardziej aktywnych w Polsce sieci Aniołów Biznesu. Lewiatan działa przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i zajmuje się kojarzeniem atrakcyjnych projektów inwestycyjnych z inwestorami poszukującymi nowych, ciekawych projektów, mających duży potencjał wzrostu.
 

 


Fundusze Kapitałowe - IQ Partners

Jakie inwestycje finansują sieci aniołów biznesu i fundusze inwestycyjne w Polsce? Od dzisiaj rozpoczynamy serię wywiadów z przedstawicielami network. Pierwszy wywiad przeprowadziliśmy z Panem Maciejem Hazubskim, prezesem IQ Partners S.A. czyli wiodącym polskim podmiotem inwestycyjnym, specjalizującym się w inwestycjach w przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju (seed, start-up) w takich obszarach jak: Internet, mobile, e-commerce oraz IT.

Treść wywiadu.

 


Ekoenergetyka jako smart specialization województwa lubelskiego

Rozmawiamy z Małgorzatą Gałczyńską, Dyrektorem Działu Rozwoju Lokalnego Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny – animatorem Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego. Małgorzata Gałczyńska - Zajmuje stanowisko Dyrektora Działu Rozwoju Lokalnego w Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. Jest animatorem Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego, którego Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny jest koordynatorem. Specjalizuje się w rozwoju lokalnym, energetyce odnawialnej, efektywności energetycznej i klasteringu. Inicjuje i rozwija projekty partnerskie z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i społeczności lokalnej, których celem jest wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii i podejmowanie działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej na poziomie lokalnym.

Treść wywiadu.

 

powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości