- A A A+ |
Wyniki I Edycji Konkursu
Wyniki I Edycji Konkursu

Nagrodę Główną w I edycji Konkursu „Słowa dla Innowacji” otrzymał Pan Adam Grzeszak z tygodnika Polityka za artykuł „Biointeres

Wyróżnienia otrzymali:

Pani Danuta Majka z Gazety Wyborczej w Lublinie za artykuł „Samoloty przyszłości

Pan Artur Włodarski z Gazety Wyborczej za artykuł „Anatomia szwedzkiego cudu

Pan Józef Wycisk z Radia Katowice za audycję „Innowacyjność” - plik MP3

Informacje o laureatach

Adam Grzeszak – Publicysta ekonomiczny tygodnika POLITYKA. Z wykształcenia prawnik,  od 1979 roku uprawia zawód dziennikarski na różnych  polach. Pierwsze doświadczenia zdobywał  w słynnym Studio 2, kierowanym przez Mariusza Waltera w TVP i w dzienniku  Życie Warszawy. Potem wiele lat pracował w pismach o tematyce motoryzacyjnej (m.in. Motor, Auto Moto) Z Polityką związany jako autor  od początku lat 90., a od 1997 r. jako członek zespołu, w dziale ekonomicznym.  Specjalizuje się w tematyce nowych technologii, motoryzacji oraz energetyczno-infrastrukturalnej. Wyróżniony  m.in. nagrodami Libertas&Auxilium (dwukrotnie) za najlepszy artykuł poświęcony ochronie konkurencji i praw konsumentów, „Energetyczne pióro” za publikacje dotyczące problematyki energetycznej, „Polskie drogi XXI” za publikacje dotyczące budownictwa drogowego, nominacją Grand Press w kategorii publicystyki ekonomicznej. Nagrodzony przez Prezesa Rady Ministrów odznaką „Za zasługi dla wynalazczości”   

  

Danuta Majka - Dziennikarka „Gazety Wyborczej” w Lublinie. Zajmuje się tematyką gospodarczą, pisze przede wszystkim o rozwoju regionalnym, funduszach unijnych oraz przemyśle i transporcie lotniczym. Absolwentka wydziału humanistycznego UMCS w Lublinie i studiów podyplomowych Global Development na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła szkolenia dla dziennikarzy ekonomicznych w Agencji Reuters, w 2005 r. przebywała na stypendium dziennikarskim w USA. W wolnym czasie lubi odwiedzać galerie sztuki współczesnej.

 

 Artur Włodarski - Absolwent wydziału biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Był dziennikarzem Polskiego Radia, od 1995 r. związany z Agorą. Kilka lat pracował w dziale nauki "Gazety Wyborczej", zajmował się też tematyką motoryzacyjną. Od 2003 r. był redaktorem naczelnym dodatku motoryzacyjnego "Wysokie Obroty". Obecnie pracuje w Dziale Gospodarczym GW. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press: w 2001 r. (za dwuczęściowy wywiad "Sekrety Ewolucji Kochania i Swawolenia") oraz w 2010 r. (za tekst „Polak, który uratował 100 tys. osób”). Oprócz tego zdobywca nagrody w konkursie "Oczy otwarte" (za trzyczęściowy reportaż "Szósty pacjent na świecie"), nagrody Polskiego Towarzystwa Genetycznego w 2002 r., oraz nagrody Ministerstwa Środowiska w 2010 r. Jest też współautorem książki popularnonaukowej "Gen ciekawości" (Prószyński i S-ka) - zbioru wywiadów z wybitnymi naukowcami oraz "Biblii Dziennikarstwa" (Znak) traktującej o kulisach dziennikarskiej profesji.

 

Józef Wycisk - Związany z Polskim Radiem Katowice od początku lat dziewięćdziesiątych. Zajmuje się głównie tematyką ekonomiczną i prawną, choć nie stroni od flirtów z tak szlachetną dziedziną radiowej twórczości jak reportaż. Za swoją twórczość otrzymał między innymi takie nagrody jak: Ake Blomstroem Memorial Prize, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czy kilkakrotnie "Grand PIK” za audycje z kategorii „Neoreportaż". Audycje podejmujące tematykę prawną czy ekonomiczną przyniosły Józefowi Wyciskowi wyróżnienia w konkursie o nagrodę Wł. Grabskiego, i nagrodę „Ludzka Twarz EFS”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Gali I edycji Konkursu Słowa dla Innowacji!

(zakładka Multimedia -> Konkurs Słowa dla Innowacji lub tutaj)


powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości