Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/07/24 08:35:00
Startupy w Pałacu GLOBALNIE!

Startupy w Pałacu GLOBALNIE to trzecie już wydarzenie z cyklu #StartupyWPałacu organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP i Fundację Startup Poland. 4 października br. 10 polskich startupów zaprezentuje się przed Prezydentem RP i przedstawicielami polskich i zagranicznych funduszy VC.  Oby Sala Kolumnowa Pałacu Prezydenckiego i tym razem okazała się biznesową trampoliną dla innowacyjnych polskich przedsiębiorców. Chcesz, żeby to Twoja znalazła się w złotej dziesiątce?  Zgłoś swój startup!

“Startupy w Pałacu” ruszają w globalnej odsłonie, by pomóc startupom pokazać swoje produkty międzynarodowej publiczności i stworzyć okazję do nawiązania relacji biznesowych, które pomogą młodym przedsiębiorcom odważniej i szybciej rozwijać swoje firmy. 4 października w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego zasiądą liczący się inwestorzy, którzy mogą realnie pomóc startupom spełnić marzenia o podbiciu zagranicznych rynków.

Dlaczego “Startupy w Pałacu GLOBALNIE”? Ponieważ razem z zespołem Kancelarii Prezydenta RP wierzymy, że polskie innowacje zasługują na to, by zaistnieć na globalnym rynku. Marzą nam się silne, globalne startupy z dumą reprezentujące Polskę jako solidną markę biznesową i technologiczną. To wspólne marzenie staramy się spełnić, kontaktując naszych startupowców z inwestorami, którzy nie tylko mogą wesprzeć startupy kapitałem, ale także otworzyć im drzwi do klientów na całym świecie –  mówi Julia Krysztofiak-Szopa, Prezes Fundacji Startup Poland.

Pierwsze “Startupy w Pałacu” odbyły się 13 września ub. roku. Podczas drugiej edycji, poświęconej wyłącznie rozwiązaniom dla biznesu, Pałac Prezydencki zapełnił się startupowcami i przedstawicielami dużych firm. Oba wydarzenia odbyły się w formule Demo Day, w której startupy prezentowały się przed szeroką publicznością.

W tej edycji zmieniamy nieco zasady 10 startupów wystąpi przed Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą oraz gronem wyselekcjonowanych zagranicznych i krajowych inwestorów. Oprócz czterominutowej prezentacji w języku angielskim, każdy przedstawiciel startupu trafi jeszcze w krzyżowy ogień pytań jury.

Jak zaprezentować startup w Pałacu Prezydenckim?

Ze względu na inwestorski i globalny profil tej odsłony wydarzenia, szczególne zaproszenie kierujemy do tych startupów, które mają działające już na rynku produkty, gotowe do skalowania i poszukujące finansowania w ramach rundy A lub B.

Każdy startup może zgłosić chęć udziału w wydarzeniu przez formularz zgłoszeniowy lub zostać nominowany z inicjatywy jednej z wymienionych osób lub instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości startupowej:

  • Aula Polska,
  • Campus Warsaw,
  • Wolves Summit,
  • InfoShare,
  • Startup Hub Poland,
  • Business Link Poland,
  • Impact CEE,
  • MIT Enterprise Forum,
  • Regionalni Ambasadorzy Startup Poland.

Tym razem, dodatkowym wymogiem zgłoszenia startupu do “Startupów w Pałacu GLOBALNIE” jest załączenie w formularzu linku do krótkiego wideo (maks. 1 minuta) ze słowną prezentacją rozwiązania w języku angielskim. Spośród startupów, które prześlą zgłoszenie do 31 lipca br. jury w składzie Rady Programowej Fundacji Startup Poland dokona preselekcji projektów. Ostatecznego wyboru startupów, które zaprezentują się 4 października w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego dokona Kancelaria Prezydenta RP z zespołem Fundacji Startup Poland. Ogłoszenie finałowej 10 nastąpi  31 sierpnia na stronach Kancelarii Prezydenta RP oraz Fundacji Startup Poland.

logo Startup w Pałacu

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości